CA Vysočina Tour

Naše magická koule Vám vyhledá zájezd:


 

ID: 875751

Keňa a Seychelské ostrovy ***

Termín: 22.04. (Pá) - 05.05. (Čt) 2022

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 105 900 Kč

Popis zajezdu
Součástí Afriky je její fantastická pevnina, ale i ostrovy v Indickém oceánu. Naše kombinace Vám přináší vynikající safari v Keni, kde uvidíte africkou savanu v celé její kráse. Stáda pakoňů, zeber sledované predátory. Lvy, gepardy, antilopy. Všechno v pohodlí pod dohledem zkušeného průvodce. Vaším jediným úkolem je sledovat okolí a hledat velkou pětku. V Nairobi si připomeneme film Vzpomínky na Afriku, necháme se polechtat žirafou a najíme se v restauraci U masožravců. Potom nás čekám Indický oceán a Seychelské ostrovy. Ostrovy s bujnou tropickou vegetací, nádhernými bílými plážemi a osvědčenými hotely. Pokud jste nároční, tak si můžete zlepšit ubytování na luxusní hotely ze sítě Constance, které patří k tomu nejlepšímu, co ostrovy nabízejí.
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – NAIROBIVečerní odlet z Prahy/Vídně a směřujeme do nejvyspělejší země východní Afriky, Keni.
2. den
NAIROBIČeká Vás safari, moře a nejlepší dovolená v Africe. Přistáváme téměř přímo na rovníku. Hlavní město Keni NAIROBI. Transfer do našeho hotelu. Večeři si dáme v restauraci U masožravců – Carnivor, kde vyzkoušíte mimo jiné krokodýla nebo pštrosa. Restaurace se stylem. Nemusí se zde bát ani vegetariáni, restaurace myslí i na ně. Po vynikajícím mase si nechte, pokud je to možné, místo i na dezert. Stejně jako hlavní chod, i ty stojí za to. Odpočiňte si před nastávajícími dny strávenými v divočině. Cikády, žáby, steaky, Redds a naše africká cesta začíná. Do roku 1907 bylo Nairobi jen obrovským močálem a za necelých 100 let z něj vyrostlo jedno z největších afrických měst. Město safari a cestovatelů dodnes vzpomíná na hon Teddyho Roosevelta, který si odnesl více než pět set trofejí. Co uvidíme my zítra? Toto je Afrika.
3. den
NAIROBI – MASAI MARASnídaně formou švédských stolů, oblečeme se do safari úboru a vyrážíme za zvířaty. Čeká nás 5 hodinová cesta do rezervace. Z Nairobi si to namíříme na okraj Velké východoafrické příkopové propadliny, abychom mohli sejít na její dno. Z okraje se nám naskytne nádherný pohled. Na dně propadliny uvidíme první velké stáda masajského dobytka. Na pravé straně silnice při obrovském satelitu je vybudováno umělé napajedlo, kam přicházejí Masajové ze širokého okolí. O pár kilometrů dál už hledejte první gazely Thompsonovi a grantové, zebry a dlouhé žirafí krky trčící nad akáciemi. Přejedeme městem Narok a dostáváme se do zóny přilehlé k nejlepšímu safari v Keni. Národní park MASAI MARA je skutečným diamantem v koruně afrických parků. Otevřená savana, v níž se potulují stáda antilop, gepardi, lvi, kde rostou ostnaté akácie, které zbožňují žirafy, koryta řek, v nichž se koupou hroši a krokodýli, modrá obloha, na níž se vznášejí marabu a supi – Masai Mara je unikátní safari. Jezdíme v autech s otevírací střechou a mladí dobrodruzi se předhánějí, kdo dřív najde nové zvíře. Večer rekapitulujete zážitky uprostřed skutečné divočiny.
4. den
MASAI MARAPlná penze během celého dne a safari na savaně. Masai Mara je jen naše. Hledáme stáda slonů, hrochů zívajících ve vodě, obrovské krokodýly vyhřívající se na slunci, lvice pečující o lvíčata, štíhlého geparda, splývavého s trávou nebo statnou hyenu hledající zbytky. V Masai Mara máte šanci vidět všechna vámi vytoužená zvířata. Tento park je také součástí ekosystému, kde se odehrává Velká migrace. Migruje zde 1,2 milionu pakoňů, 500 tisíc zeber a 400 tisíc gazel. Mimo migrace se v parku stejně nacházejí zvířata a mají tak větší klid. Vždy tak zažijete výjimečné safari. Hledáme zde všechny, i ty nejvzácnější zvířata a šance je zde vždy vysoká. Ať už to je noční leopard, nebo největší antilopa losí, savana Vám vždy ukáže něco zajímavého. Třeba být jen trpělivý a hledat. A když Vás už bolí oči, zavřete je, vdechněte čistý vzduch divočiny a sněte. Za chvíli Vás někdo i tak probudí s výkřikem, tam je! Že by nosorožec? Noc strávíme v kvalitní 4 lodge přímo v národním parku. Večer nám před oknem budou běhat paviáni a pod nohama se válet damani.
5. den
MASAI MARA – NAIROBINávrat do Nairobi. Cestou z naší lodge ještě budeme hledat zvířata. Rána jsou nejlepší na nalezení skupin hyen vracejících se z nočního lovu nebo lví rodinu nad čerstvě ulovenou kořistí. Budeme mít čas dokončit započaté safari v nejlepší rezervací ve Východní Africe a možná i v celé Africe. Vracíme se stejnou cestou do hlavního města. Po příjezdu do Nairobi se v muzeu Karen Blixen dozvíte více o životě prvních afrických pionýrů z Evropy. Jednou z nich byla i Dánka Karen Blixenová, zvěčněna ve filmu Vzpomínky na Afriku. Podívejte se na tento film před cestou a budete tak mít na místě umocněn pocit. Nedaleko, v čtvrti Langa nakrmíme žirafy, které Vám čtyřiceticentimetrovým jazykem vyvolají příjemné mrazení. Toto žirafí centru jme dalším úspěšným projektem, který vypouští odchované žirafy do volné přírody. Návrat do hotelu a osvěžení se v hotelovém bazénu.
6. den
AMBOSELIRáno opouštíme Nairobi a za pár hodin vstupujeme do fantastického světa, do národního parku Amboseli. Park byl založen v roce 1974 a v roce 1991 byl zapsán na seznam UNESCO. Jeho název pochází z maasajského výrazu EMPUS, což znamená "slané a suché místo". Park chrání jedinečný přírodní ekosystém na úpatí nejvyšší hory Afriky. V minulosti byl park tvořen savanou, lesem a rozlehlým jezerem Amboseli. Toto však koncem minulého století vyschlo a v dnešní době se občas po silných deštích mění na silně alkalické jezero. Les, který pokrýval většinu území dnešního parku byl zdecimovaný sloními stády. Dodnes je vidět zbytky kořenů velkých akácií, rozházených po savaně a polopoušti. Les se takto postupně zmenšuje a ustupuje směrem ke Kilimandžáru.Amboseli bylo vždy známé množstvím slonů. Při obrovském několikaletém suchu, které skončilo v roce 2009, velká část populace slonů opustila park spolu s dalšími zvířaty. Dnes se zvířata postupně vracejí, život v parku nabíhá do svých původních kolejí a safari je zde opět velkolepé. Není divu, že právě zde v roce 1972 vznikl projekt sledování a výzkumu slonů pod dohledem bioložky Cynthie Mossové. Sledovala několik slonů, ale slonice Echo jí obzvlášť přirostla k srdci. O ní a její rodině bylo natočeno několik výborných dokumentárních filmů. Bohužel, Echo uhynula během sucha v roce 2009.Uprostřed parku je bažina Longinye, která je domovem hrochů a buvolů. Sem se chodí dennodenně napít i téměř celá místní populace slonů. Podvečer jich zde tak můžete pozorovat tisíce, a je to opravdu pohled a nezaplacení! Právě zde si uděláte úžasné fotky slonů v pozadí s Kilimandžárem, které tak obdivujeme v nejkrásnějších cestovatelských katalozích. Kolem močálu a jezera Leakey se koncentrují zvířata. Hyeny často okupují odvodňovací kanály a trubky, kde se schovávají před slunečním žárem. Pod lesem se často ukrývají gepardi a lvi, které tu loví zebry, pakoně a gazely. Jediné atraktivní zvíře, které se zde nevyskytuje, je nosorožec, který zde byl pytláky bohužel kompletně odloven. V buši na severním okraji parku však najdete vzácné gerenuky a občas i přímorožce.
7. den
NAIROBI – MAHÉTransfer na letiště v Nairobi a let na Seychelské ostrovy. Cca 3 hodiny letu a přistáváme v ráji. (Čas letu se mění, někdy je v ranních hodinách, někdy ve večerních okolo 20:00, let je jen jeden a přesný čas najdete později v informacích před zájezdem). Hlavní město Mahé, které já největším městem na ostrovech je oblíbenou destinací bohatých a slavných. Na rozdíl od "nudných" Malediv, Seychely mají nádherné pláže ale i sportovní možnosti, turistiku, kola či golf. V základní ceně zájezdu je příjemný hotel střední kategorie Berjaya Beau Vallon bay se snídaní, ve kterém strávíte 6 nocí. V případě zájmu o luxusnější hotely, využijte služby SEN prémium a relaxujte v nejlepších hotelech na ostrovech. Vyberte si špičkové hotely ze sítě Lemuria, ať už na hlavním ostrově nebo na Praslinu..
8-12. den
SEYCHELSKÉ OSTROVYTropické zelené ostrovy s bílými plážemi, tyrkysovým mořem a celoročně příjemným počasím. Oddych v hotelu dle výběru.
13. den
MAHÉ – EVROPAPoslední pohled na oceán. Nasbíráme posledních pár mušlí a odlétáme z ráje směr domov.
14. den
EVROPAPřílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku do Nairobi a zpět z Mahé v economy class, letištní poplatky, 5 x ubytování ve 3 hotelích v pokoji pro 2 osoby. 6 x bytování ve 3 hotelu na pláži na Seychelských ostrovech se snídaní v pokoji pro 2 osoby, plnou penzi v době 3 denního safari (3. -5. den), dopravu mikrobusem/terénním autem po dobu safari, vstupné do národních parků - 2x Masai Mara, 1x Amboseli. SEN průvodce po dobu safari, letištní transfery v Keni a na Seychelách, přelet Nairobi – Mahé
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza do Keni, spropitné, fakultativní výlety
11.02. (Pá) - 24.02. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-111 900 Kč
Vybrat termín
18.02. (Pá) - 03.03. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-111 900 Kč
Vybrat termín
25.02. (Pá) - 10.03. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-111 900 Kč
Vybrat termín
01.04. (Pá) - 14.04. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-111 900 Kč
Vybrat termín
22.04. (Pá) - 05.05. (Čt) 2022 - 14 dní, 13 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-105 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKeňa
MístoKeňa
HotelKeňa a Seychelské ostrovy
Dospělá osoba
Termín22.04.2022 - 05.05.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Vytvářím objednávku...