CA Vysočina Tour

Naše magická koule Vám vyhledá zájezd:


 

ID: 955255

Kostarika - za přírodou a plážemi ***

Termín: 21.01. (Čt) - 29.01. (Pá) 2021

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 35 590 Kč

Proč jet na tento zájezd
Kostarika opět otevírá své exotické brány, a to BEZ testu na covid, pouze cestovním potvrzením a s povinným zdravotním pojištěním za cca. 11 USD/den.
Nasajte atmosféru Tichého oceánu i Karibského moře, vůni mlžných pralesů, divoké přírody, vodopádů, ale i skvělé kostarické kávy a latinskoamerické kuchyně. Prožijte několik dní v panenské náruči kostarické přírody a hoďte starosti za hlavu.
Vydejte se s pronajatým offroadem 4x4 na cestu k vulkánu Arenal, mlžným pralesům do Monteverde, poznejte tichomořské pláže v Playa Samara, kde v okolí městečka Nosara kladou vejce mořské želvy a poznejte národní park Manuel Antonio - jeden  z nejmenších, ale nejkrásnějších parků Kostariky.
D1 Stručný přehled programu
1. den: ODLET DO KOSTARIKY

Po příletu do San Jose si na letišti vyzvednete vůz typu SUV 4x4 - nutný pro přejezdy po prašných cestách (součástí ceny je kompletní pojištění - nic už tedy na místě nedoplácíte!) a ubytujete se v nedalekém hotelu v San Jose, kde začne vaše kostarické dobrodružství.
D2
2. den: JAN JOSE > SOPKY POÁS A ARENAL

Po snídani vás čeká cesta do národního parku Poás s možností zastávky na kávové plantáži Doka, která patří k prvním v Kostarice. Výlet k sopce Poás, která s průměrem kaldery 1,8 km patří k jedněm z největších na světě. Následně odjezd do města La Fortuna u nejznámějšího kostarického vulkánu Arenal. Ubytování ve stylovém hotýlku na 2 noci.
D3
3. den: ARENAL

Dopoledne se vydejte na túru po visutých mostech Puentes des Bosque, které se nachází v migračním koridoru ptactva. Můžete zde pozorovat floru a faunu deštného pralesa. Samozřejmě nechybí kouzelné výhledy na sopku Arenal. Celá trasa měří jen cca 3 km, takže jí zvládnou všichni. Další lokalitou, kterou navštivte je vodopád La Fortuna, který se nachází přímo na úpatí Cerro Chato, stále aktivního i když dřímajícího vulkánu. Turistika není nijak náročná, celkem ujdete asi 6 km.
D4
4. den: ARENAL > MONTEVERDE

Dnes se přesunete do Monteverde. Pojedete po silnici přes pohoří Tilarán. Poslední úsek vede po nezpevněné cestě až do Monteverde, tady poznáte, jak důležité je mít v Kostarice offroad s pohonem 4x4.Nikam nespěchejte a užijte si krásnou přírodu. Po příjezdu ubytování na 2 noci.
D5
5. den: MONTEVERDE

Monteverde je díky ohromujícímu mlžnému pralesu jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice. Nebylo by tedy zajímavé vidět vše z výšky? Vydejte se na Sky Tram & Sky Trek. Sky Tram Vás vyveze na horu příbližně do výšky 1.400 – 1.600 m. Pří jízdě (nebo letu nad zemí?) budete moci zahlédnout Arenal, vulkány Miravalles a Orosi a také zlaté pláně Guanacaste. Nakonec se můžete spustit zpět po tzv. zip lines přes jednotlivé zavěšené plošiny. 
D6
6. den: MONTEVERDE > MANUEL ANTONIO

Dnes se vydáte na cestu do n.p. Manuel Antonio. Ten je sice jedním z nejmenších, ale na druhou stranu nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků Kostariky. Rozkládá se na břehu Tichého oceánu a od roku 1972 stojí za záchranou zdejších bělostných pláží. Kromě nich jsou tu chráněny zejména mangrovové porosty a druhově nesmírně bohatý vlhký tropický prales. Ubytování na 2 noci.
D7
7. den: MANUEL ANTONIO

Užijte si odpočinek na pláži, nebo se vypravte na výlet do parku. Veřejnosti je přístupná jen část a denní počet návštěvníků je omezován, proto plánujte návštěvu předem. Lze také objednat výlet s průvodcem. Parkem vedou trasy částečně podél pláží a částečně pralesem s možností zahlédnout mnoho zdejších druhů zvířat. Nejčastěji se dají vidět roztomilé opičky kotul veverovitý, dále malpy, lenochodi, leguáni i hadi. Na zdejší pláže připlouvají každoročně klást vejce želvy kožatky. Klima je zde celoročně horké, vlhké a deštivé.
D8
8. den: MANUEL ANTONIO > SAN JOSE

Dnes se rozloučíte nejen s národním parkem ale i Kostarikou. Čeká vás přejezd do San Jose, vrácení vozu na letišti a odlet zpět domů. 
D9
9. den: NÁVRAT

Přílet zpět do Prahy.
D10
-------- PRODLOUŽENÍ O POBYT NA PLÁŽI --------
Chcete si užít ještě další dny v Kostarice, třeba na plážích v oblasti Playa Samara a Tamarindo, kde v sezoně kladou mořské želvy vejce, stejně jako na druhé straně Kostariky v Tortugero? Máme pro vás variantu prodloužení o další 2 noci (nebo klidně i déle) s pobytem v hotelu na pláži u Tichého oceánu. 
4. den bude vaším cílem, místo Monteverde, hotel a pláž na tichomořském pobřeží v oblasti Playa Samara, nebo Tamarindo, kde přenocujete na 2 noci. 6. den pak pokračujete do Monteverde, kde již podle původního plánu strávíte 2 noci a 8. den  pak do n.p. Manuel Antonio (2 noci). Nakonec 10. den  přesun do San Jose a návrat domů. Přílet 11. den
Program lze samozřejmě jakkoliv individuálně upravit.  
Cena zahrnuje
* Letenku v optimální knihovací třídě s příručním zavazadlem v hodnotě 15.300 Kč/os (přepravu velkého kufru do 23 kg za příplatek)
* Pronájem vozu 4x4 po celý pobyt
* Ubytování v v osvědčených a příjemných hotelech a lodžích typu 3*
* Stravování: Snídaně
* Zdravotní pojištění do zahraničí od Evropské pojišťovny
* Povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
* Spropitné
* Stravování kromě snídaní
* Další zavazadlo kromě příručního (velké odbavené zavazadlo lze doobjednat extra)
* Výdaje např. na povinné lokální pojištění, více  na visitcostarica.com, případně další testy v zemi pobytu, nebo při návratu (může být povinné - aktuální podmínky k vycestování v CK Marco Polo)
* Náklady na pohonné hmoty, parkování, vstupy do NP apod.
* Příplatky za Vánoce, Silvestr apod.
22.01. (Pá) - 01.02. (Po) 2021 - 11 dní, 10 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 11 dní / 9 nocí
Snídaně
Letecky/Praha
-41 190 Kč
Vybrat termín
28.01. (Čt) - 05.02. (Pá) 2021 - 9 dní, 8 nocí
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 9 dní / 7 nocí
Snídaně
Letecky/Praha
-35 590 Kč
Vybrat termín
29.01. (Pá) - 08.02. (Po) 2021 - 11 dní, 10 nocí
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 11 dní / 9 nocí
Snídaně
Letecky/Praha
-41 190 Kč
Vybrat termín
04.02. (Čt) - 12.02. (Pá) 2021 - 9 dní, 8 nocí
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 9 dní / 7 nocí
Snídaně
Letecky/Praha
-35 590 Kč
Vybrat termín
05.02. (Pá) - 15.02. (Po) 2021 - 11 dní, 10 nocí
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 11 dní / 9 nocí
Snídaně
Letecky/Praha
-41 190 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKostarika
MístoKostarika
HotelKostarika - za přírodou a plážemi
Dospělý - Lůžko - Osoba - var. 9 dní / 7 nocí
Termín21.01.2021 - 29.01.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Marco Polo International IČO: 00299766
Vytvářím objednávku...