CA Vysočina Tour

Naše magická koule Vám vyhledá zájezd:


 

ID: 870267

Kypr - Afrodita a Ty ***

Termín: 10.04. (Pá) - 18.04. (So) 2020

Délka pobytu: 9 dní, 8 nocí

Doprava: Letecky / Katowice (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 26 003 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotely odpovídající standartu ***  dle hodnocení organizátora - v okolí Limassol.

Pokoje
Jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často jsou vybaveny také TV.

Strava
Snídaně a polopenze (7).

Program

Dvě tváře ostrova - řecká a turecká • krásné pláže v severní části ostrova • Larnaka a Palmová promenáda • Pafos - slavné mozaiky (seznam UNESCO) • Nikósie - jediné rozdělené hlavní město • Kyrenia a malebný přístav • Bílé opatství v Bellapais • volný den k opalování • možnost prodloužení pobytu 

Den 1
Sraz na letišti 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na  R.pl/rozklady . Odlet do Larnaky. Po příletu transfer do hotelu v okolí Limassol. Večeře. Přenocování. 

Den 2
Po snídani volný čas k odpočinku, koupání a opalování. Pro zájemce možnost využití fakultativních výletů (za příplatek - program výletů i s jejich cenami je dostupný u průvodce skupiny). Večeře a přenocování. 

Den 3
Po snídani celodenní výlet po Severním Kypru a návštěva Nikósie - jediného hlavního města v Evropě rozděleného na dvě části: řeckou a tureckou. Během prohlídky bohaté sbírky soukromého Muzea Leventis se seznámíme s historií města a ostrova od období neolitu až do dnešní doby. Projdeme se úzkými uličkami čtvrti Laiki Geitonia - volný čas k nákupu suvenýrů. Následně se vydáme na vyhlídkovou věž, abychom z 11. patra mohli obdivovat nádherný výhled na pozůstatky historických městských hradeb a tzv. „Zelenou linii“ - zónu rozdělující hlavní město. Následně překročíme hraniční přechod a přejedeme k severní části Nikósie, která je oddělená od jižní části (na hranici je vyžadován cestovní pas nebo občanský průkaz). V severní části města navštívíme bývalý turecký karavanseráj (orientální hostinec) - Büyük Han, stejně jako bývalou katedrálu sv. Sofie (Agia Sophia) - v současné době mešitu Selimiye. Přejedeme také do přímořského města Kyrenia - nazývaného perlou Severního Kypru, s okouzlujícím přístavem a středověkým hradem s Muzeem vraku lodi. Navštívíme také gotické stavby kláštera ve vesnici Bellapais, známé z románu „Hořké citrony“ („Bitter Lemons of Cyprus“). Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 170 km)

Den 4
Po snídani přejezd do města Pafos. Následně navštívíme velmi dobře zachovalé slavné mozaiky, které pocházejí z období od 3. do 5. století (na seznamu UNESCO). V oblasti archeologického naleziště se nachází mimo jiné: Dionýsův dům, Orfeův dům a odeon. Poté navštívíme kostel Ayia Kyriaki, který byl postaven kolem 11. století na troskách raně byzantské baziliky. U baziliky se nachází sloup sv. Pavla, u kterého byl apoštol bičován. Následně se vydáme na cestu na východ ostrova a zastavíme se u Afroditiny skály (Pétra tou Romioú) - místa narození bohyně Afrodity - bohyně lásky a patronky Kypru. Možnost fotografování. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 5
Po snídani vystěhování a odjezd na prohlídku druhého největšího města Afroditina ostrova - Limassolu, které se po turecké invazi v roce 1974 stalo nejvýznamnějším kyperským přístavem. Navštívíme hrad, který pamatuje svatební hostinu Richarda Lvího srdce a dnes představuje bohatou muzejní sbírku z období středověku. Volný čas na procházku po novém přístavu. Následně navštívíme Kourion, ve starověku významné město-království a v současné době jedno z nejpůsobivějších archeologických nalezišť na Kypru. Uvidíme zde mimo jiné: řecko-římské divadlo postavené ve 2. století př. n. l. a Eustoliův dům s krásnými mozaikovými podlahami. Cesta bude pokračovat horskou oblastí ve směru Omodosu - hlavního města tzv. Vinařských vesnic v oblasti Koumandaria. Je to jedna z nejkrásnějších vesnic na svazích pohoří Troodos. Budeme mít příležitost ochutnat místní víno, olivy a sladkosti a obdivovat krásy této oblasti během procházky úzkými vesnickými uličkami. Volný čas k nakupování místních, ručně vyrobených suvenýrů např. známé krajky z Omodosu a ručně malovaných ikon. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Severního Kypru (k překročení zelené linie je vyžadován doklad totožnosti). Prohlídka starověkého Salamis - nejzajímavějšího archeologického naleziště na Kypru. Přes 1000 let bylo Salamis největším přístavem a zároveň hlavním městem ostrova. Najdeme zde dochované zbytky středověkého: divadla, amfiteátru, gymnasionu a lázní. Po prohlídce přejezd do Famagusty, kam William Shakespeare umístil děj dramatu Othello. Lze zde najít skutečné skvosty gotické architektury např.: katedrálu, která byla přeměněna na mešitu. V 60. letech 20. století bylo město Famagusta oblíbeným přímořským letoviskem, kde trávily svou dovolenou na zlatých písečných plážích hvězdy evropské a americké kinematografie. V současné době Famagusta (vzhledem k politickému stavu) ztratila svůj původní charakter a lesk. Přejezd kolem Varoshy „čtvrti duchů“ opuštěné obyvateli díky strachu z invaze tureckých vojsk. V současné době je oblast chráněna tureckými vojáky a hlídkami OSN. Navštívíme také kostel, ve kterém se nacházejí relikvie sv. Barnabáše - zakladatele kyperské církve. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)
 
Den 7
Po snídani navštívíme Larnaku. Prohlídku Larnaky začneme procházkou po přímořské Palmové promenádě. Uvidíme slavný kamenný kostel sv. Lazara, postavený v 9. století na místě posledního odpočinku sv. Lazara - přítele Ježíše a mnohaletého biskupa Kitionu (čili dnešní Larnaky). Dále bude naše cesta pokračovat na západ od Larnaky směrem k Solnému jezeru, které je v letním období obvykle suché a na jeho dně je vrstva soli. Je důležitým hnízdištěm vodního ptactva. Následně se vydáme ve směru byzantského kostela Angeloktisti z 11. století s mozaikami Panny Marie s dítětem, představené ve společnosti dvou archandělů Michaela a Gabriela. Následně přejezd do horské vesničky Pono Lefkara, která je známá díky krajkářské tradici. Procházka městem, stejně jako možnost nákupu rukodělných výrobků - místní krajky jsou zapsány na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Volný čas. Následně transfer na letiště a odlet do Polska. 

DŮLEŽITÉ! Lety Katovice - Larnaka - Katovice se uskuteční v sobotu a ne v pátek jako z Varšavy. Vzhledem k výše uvedenému, den odpočinku pro klienty cestující z/do Katovic tzn. 2. den zájezdu, se uskuteční předposlední den zájezdu, tzn. 7. den.

Upozornění k programu
• Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
• Průvodce neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem z/do Larnaky, letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo autobusem (v závislosti na počtu účastníků), ubytování (7 nocí během poznávací části nebo za příplatek 14 nocí: poznávací část + pobyt), stravování: během poznávací části - 7 snídaní a večeří, během pobytové části - jak je v popisu hotelů, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, služby místních průvodců, Tour Guide System, spropitné - cca 125 EUR (platí se průvodci na místě), další jídla a jiné osobní výdaje.

Název zájezdu v polském jazyce: Cypr - Afrodyta i Ty
Kód zájezdu: CYD

10.04. (Pá) - 18.04. (So) 2020 - 9 dní, 8 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
standard
Polopenze
Letecky/Katowice
-Last minute26 003 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKypr
MístoLarnaka
HotelKypr - Afrodita a Ty
standard
Termín10.04.2020 - 18.04.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...